czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Edukacja

  • 2 lipca 2021
  • wyświetleń: 1931

Zajęcia specjalistyczne w Elfiku. Rekrutacja trwa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Niepubliczen Przedszkole Specjalne "Elfik"" podaj

W przedszkolu specjalnym "Elfik" w Pszczynie, stawiamy na fachową i specjalistyczną pomoc psychologiczno-pedagogiczną. Nasi podopieczni biorą udział w różnorodnych zajęciach, tym samym realizując założenia proponowanego przez nas programu nauczania.

Wśród specjalistycznych zajęć są:Zajęcia psychologiczne, których głównym celem zajęć jest diagnostyka indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych dzieci, celem określenia mocnych stron, predyspozycji, zainteresowań i uzdolnień dzieci. W toku realizacji terapii koncentrujemy się na wyodrębnieniu, przyczyn niepowodzeń edukacyjnych dzieci lub trudności w ich funkcjonowaniu codziennym, w tym barier i ograniczeń utrudniających funkcjonowanie dziecka i jego uczestnictwo w życiu przedszkola.

Treningi Umiejętności społecznych - uczestnictwo w nim przyczynia się do rozwijania ogólnych kompetencji społecznych dziecka. Zadania realizowane podczas zajęć kładą nacisk na to jak prawidłowo komunikować się z innymi (w sposób werbalny lub niewerbalny). Staramy się prawidłowo rozwijać społeczne umiejętności dzieci. Wykonujemy również ćwiczenia usprawniające panowanie nad emocjami. Branie udziału w treningach zapewnia wzmocnienie wiary we własne siły poprzez podwyższanie samooceny a także wpływa na prawidłowy rozwój w kategoriach społecznych.

Zajęcia terapeutyczne z elementami muzyki - jest to oddziaływanie na człowieka za pomocą muzyki i wykorzystanie jej wpływu do celów terapeutyczno-wychowawczych. Stosowanie ćwiczeń muzyczno-rytmicznych wpływa na korekcję zaburzonych funkcji, redukcje napięć psychofizycznych a także dostarcza korzystnych doświadczeń społecznych. Dzięki obecności na zajęciach dzieci uczą się współpracy grupowej poprzez zaangażowanie w wykonywanie zadań rytmiczno- muzycznych z użyciem instrumentów. Uczestnicy mają również możliwość słuchania gry na akordeonie prowadzącego. Zajęcia przyczyniają się także do usprawniania funkcji percepcyjnych w zakresie spostrzeżeń wzrokowych i słuchowych, koordynacji wzrokowo-ruchowej, koordynacji słuchowo-ruchowej, motoryki małej i dużej.

Obecnie prowadzony jest nabór na rok szkolny 2021/2022.

To co wyróżnia nasze przedszkole to:
  • maksymalnie 4 osobowe grupy,
  • indywidualne podejście do każdego dziecka,
  • profesjonalne sale terapeutyczne,
  • szereg zajęć specjalistycznych.


***NOWOŚĆ - terapia tlenowa w komorze hiperbarycznej.

Niepubliczen Przedszkole Specjalne "Elfik"

43-200 Pszczyna
ul. Bielska 29

tel. 572679005
tel. 789306508Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Niepubliczen Przedszkole Specjalne "Elfik"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Niepubliczen Przedszkole Specjalne "Elfik"" podaj